System Telewizji Dozorowej

CCTV z ang. Closed Circuit Television, tzn. telewizja o zamkniętym obwodzie, Tego rodzaju system zabezpieczenia technicznego nazywany również monitoringiem video ogranicza się do stałego monitorowania ściśle określonych obszarów. W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć , że taki system zbudowany jest z trzech grup elementów:

Źródła obrazu – kamery

Urządzenia rejestrujące obraz – rejestratory (DVR)

Monitory – urządzenia wizualizacyjne

Podstawowym parametrem wyznaczającym skuteczność TV przemysłowej jest jakość rejestrowanego obrazu, który poza parametrami technicznymi urządzeń w dużej mierze zależy od odpowiedniego ich doboru do warunków otoczenia.

TV przemysłowa jest najprężniej rozwijającą się gałęzią zabezpieczeń ponieważ czerpie technologie z rozwijającego się rynki multimediów, a poza tym wyższa jakość jest wprost zauważalna przez odbiorców końcowych. Obecnie analogowy monitoring video jest wypierany przez rozwiązania cyfrowe IP.

Monitoring IP wykorzystuje najnowsze i ogólnie dostępne technologie pakietowej transmisji danych. Dzięki sieci IP system tv przemysłowej zyskuje nowe możliwości takie jak stosowanie kamer megapikselowych, inteligentną analizę obrazu  oraz oszczędności na etapie okablowania. Kamery wysokiej rozdzielczości mogą zastąpic nawet kilka kamer analogowych obserwujących ten sam obszar, a poza tym mogą rozpoznawać tablice rejestracyjne pojazdów lub twarze.

Do realizacji systemów telewizji dozorowych  korzystamy z rozwiązań wszystkich dostępnych firm.